Noktalama İşaretleri Çıkmış Sorular

Noktalama İşaretleri Çıkmış Sorular
A+
A-
20.04.2021
3.424

Çıkan tüm soruları indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Noktalama İşaretleri Çıkmış Sorular Öss – Tyt – Yks Konuyla ilgili soru ve cevapları sizin için derledik.

Noktalama İşaretleri Çıkış Sorular TYT

📍 Noktalama İşaretleri Çıkmış Sorular Öss 1981- 1999 indirmek için TIKLAYINIZ

Noktalama İşaretleri Çıkmış Sorular Tyt 2000 – 2010 indirmek için TIKLAYINIZ

📍 Noktalama İşaretleri Çıkmış Sorular Tyt 2011 – 2020 indirmek için TIKLAYINIZ

Kalıcı öğrenmeyi sağlamak için Noktalama İşaretleri Çalışma Kağıdı 

Konuyu pekiştirmek için Noktalama İşaretleri Testi 1

Ben Niye Dil Bilgisi Sorularını Çözemiyorum?

Sevgili Arkadaşlar, bu sorunun cevabını az sonra öğrenmiş olacaksınız. Öncelikle burayı çok dikkatli okumalısınız. Dil bilgisi zor olmayan bir konu hatta anlam ve paragraf konuları gibi yoruma açık olmadığı için anlam konularına göre daha kolay ve nettir! Diyorsunuz ki, kolaysa ve netse biz neden hâlâ dil bilgisi konularını görünce öcü görmüş gibi kaçıyoruz ve bu konuları yapamıyoruz?

Bu kaçışın nedeni çok basit: “Sorularda neye bakmanız gerektiğini bilmiyorsunuz.”


Aslında konuyu farklı yollarla öğreniyoruz ama bu bilgiyi nerede, nasıl kullanacağımızı bilmiyoruz. Şimdiiii…. Hazırsanız başlayalım.


Ne Sorulursa Neye Bakılır?


 Buraya dikkat “ … sözcüklerden hangisi, kökünün türü bakımından farklıdır?” diyorsa sözcük köküne bakarız. İsim kök mü fiil kök mü başka bir şeye bakmanıza gerek yok.

➤ Çok sorulan bir soru kökü: “ … altı çizili ek, işlevi bakımından farklıdır?” diye soruluyorsa ek, yapım eki mi çekim eki mi diye bakılır. Burada dikkat etmeniz gereken iki durum var.

• Tüm şıklarda yapım ekinin altı çizilmişse farklı olan isteniyordur. (İsimden isim yapan, isimden fi il yapan, fi ilden isim yapan, fiilden fiil yapan yapım ekleri.)

• Eğer tüm şıklarda çekim ekinin altı çizilmişse çekim ekinin hangi tür olduğu sorulmuştur.

➤ Çok karıştırılıyor.  “ … altı çizili sözcük, yapısı bakımından ötekilerden farklıdır?” diyorsa sözcük yapısına bakarız. Basit, türemiş ve
birleşik sözcük ayrımı sorulmuştur.


➤ BU ÇOK ÖNEMLİ devamını okumak için TIKLAYINIZ

Pomodoro Tekniği

Pomodoro tekniğinin babası Francesco Crillo’dur. Birçok insan için zaman bir düşmandır. Ödevleri bitirmek ve teslim tarihlerini karşılamak için zamana karşı yarışıyoruz. Pomodoro Tekniği, ona karşı mücadele etmek yerine zamanla çalışmayı öğretir. Devrim niteliğinde bir zaman yönetim sistemi, bir anda öğrenmek ve yaşamı değiştirmek için basit bir yöntemdir. Okumak için TIKLAYINIZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.