Noktalama İşaretleri Çalışma Kağıdı 2

Noktalama İşaretleri Çalışma Kağıdı 2
A+
A-
18.05.2021
2.182

Tyt – Kpss – Lgs sınavlarının en temel konularından biri olan “Noktalama İşaretleri” öğrencilere zor gelsede yapılan uygulamalı tekrarlar sayesinde konunun kalıcı olarak öğrenildiği tespit edilmiştir. Bilginizin kalıcı olmasını sağlamak için hazırlamış olduğumuz “Noktalama İşaretleri Çalışma Kağıdı” ve daha fazlasına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Noktalama İşaretleri Çalışma Kağıdı 1

Noktalama İşaretleri Çalışma Kağıdı pdf 2 Sorular 👇👇👇

Noktalama İşaretleri Çalışma Kağıdı pdf 2 Cevaplar

Noktalama İşaretleri Testi 1

Noktalama İşaretleri Testi 2

Noktalama İşaretleri Çıkmış Sorular

Yazım Kuralları

Bir Kitap Tavsiyemiz Var!

📚Sinekler de Uyur

Sinekler de Uyur, bu kitabın merkezi imgesi aşktır. Bu duygunun bir yönü, yol ayrımında kalınan aşk hallerine baktığı gibi bir diğer yönü tutkulu bir birlikteliğe, bir başka yönü de karşılıksız kalmış aşk kırgınlarına öyküden bir pencere açıyor. Serpil Tuncer’in öykülerinde tartıştığı aşk, kadınların duygusal açmazlarını merkezde tutarak bir hayal atmosferi içinde şekilleniyor.

Yazar kendine özgü anlatımı, etkili vurguları, sarsıcı final cümleleri, duygunun gelgitlerini yansıtmadaki başarısıyla bir dünya kuruyor. Bu dünyaya yazar kendi özgün çizgisini çekiyor. Okurlarına soyutla somut arasındaki dengede estetik çıtası yüksek, farklı bir anlatım sunuyor.

Serpil Tuncer’in diğer iki kitabı “Filler Ölüme Yalnız Gider ve Kuşları Uğurlama Sanatı” na baktığımızda bugüne dek biriken öyküleriyle bambaşka bir rota çizdiğini söyleyebilirim öykü dünyasına. Serpil Tuncer’le yaptığım röportajda şöyle bir cümle kurmuştu “Silik, yaşadığının farkında bile olmayan insan tiplerini yazmaya çalıştım.” derinden etkileyen bu cümle aslında öykülerdeki nefes alışı ifade ediyordu benim için. (Röportajı okumak isterseniz linkini bırakıyorum buraya)

Motivasyona mı ihtiyacın var?

Geçmişten Kurtulmanın Yolları

Çoğumuz arkadaş sohbetlerinde günlük hayatımızdan, havadan sudan konuştuktan bir süre sonra geçmişimiz hakkında konuşmaya başlarız farkında olmadan. Bu ya eskiye özlemdir ya da orada kalıp çözüme kavuşmadığını düşündüğümüz olaylardır zihnimizde. Bazen kendi kendimize olduğumuz zamanlarda da zihnen geçmişe kaçışlarımız olduğunu fark ederiz. Zihnen uğraşlar verip geçmişte yaşadığımız olaylara verdiğimiz tepkilerin yerli yerinde olup olmadığını sorgular “Şimdi olsa şöyle yapardım” diyerek alternatif yollar çizeriz düşünsel olarak. Hala geçmişe müdahale edebileceğimizi sanıp yorarız kendimizi. Geçmişten kurtulmanın yolları nelerdir? Nedendir bu geçmişle bitmeyen uğraşımız?

Geçmişten Kurtulmanın Yolları devamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.